VLC MEDYA PLAYER KURULUM VE İPTV İZLEMEK(Resimli Kurulum)

VLC player ile iptv izlemek için ilk olarak buradan indirerek bilgisayarınıza kurmanız gerekli. IPTV denilince akla ilk gelenlerdendir vlc medya player, bir çok formatı destekler sorunsuz çalıştırır. Bilgisayarınıza vlc player’ı kurdukdan sonra aşağıdaki resimlerideki gibi işlemlere devam edebilirsiniz. Ortam menüsünden ağ akışı Aç kısmına tıklıyoruz.

 

Vlc media player

 

açılan pencerede ağ iletişim kuralı ve adresi yazın kısmına size mail ile gelen m3u url linkini yapıştırıyoruz.

M3u Linki Nedir?

Önemli: Aşağıdaki Link Örnek amaçlı Verilmiştir size Gönderilen Link aşağıdaki Link Tipindedir.Linki proğrama eklemeyin Kendi m3u linkinizi size yolladığımız mailden veya online işlemlerden bulabilirsiniz.

http://vizyoniptvdns:8080/get.php?username=denemehesabi&password=PTGFR456SW&type=m3u_plus&output=ts

 

vlc medya player iptv yüklemek

 

Bir farklı durum ise m3u url adresinizi internet tarayıcınıza yapıştırıp inen dosyayı (M3u Dosyası) vlc ile açabilirsiniz. Otomatik güncellesin isterseniz, m3u dosyasınız içini notpad veya notepad plus ile açıp içerisindeki tüm linkleri silip m3u url dosyasını ekleyip kaydedebilirsiniz.

Evet listemiz geldi. İzleme ekranını büyültüp küçülteblirsiniz. Çift tıkladığınızda tam ekran olur.

 

vlc medya player iptv yükleme vizyon iptv

 

Kanal listesini açıp kapamak için aşağıdaki işaretlenmiş alını kullanabilirsiniz.

 

 

 

VLC PROGRAMINDA OTOMATİK KANAL LİSTESİ GÜNCELLEMEK

VLC programında indirmiş olduğunuz palylist (m3u) dosyası ile kullandığınızda kanal listeniz güncellenmez. Her seferinde  vlc programına link girmek biraz zaman alır ve sıkıcıdır. Bunun çözümünü şimdi burada anlatıyoruz.

Öncelikle bilgisayarınıza playlis (m3u) dosyanızı indirmeniz gerekli. ( m3u linkinizi internet tarayıcınız yapıştırdıgınızda dosya olarak inecektir)
Aşağıdaki resimlerdeki gibi dosyayı Notpad veya diger Editör programlarından biri ile açıyoruz.

 

Dosyayı açtığınızda aşağıdakine benzer  bir çok link göreceksiniz. Bu linkleri silmemiz gerekli bunun için Düzen menüsünden Tümünü seç kısmına tıklıyorouz ve tüm içeriği seçiyoruz.

 

 

Delete Tusu veya Backspace tuşu ile içeriği tamamen sildikten sonra size verilen m3u url ( playlist url) linkini ekleyip kaydediyoruz.
Bilgisayarınız tıkladığınızda vlc program ile açmıyorsa ilk resimdeki gibi birlikte aç kısmından vlc seçtiğinizde vlc ile açmaya başlayacaktır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra m3u ( playlist) dosyasına her tıkladığınızda otomatik olarak listeniz güncellenecektir.

NOT: Lütfen burada örnek berilen bilgileri yazmayın görsellik açısından benzer olarak eklenmiştir.